اطلاعیه آموزشی-تذکرات و نکات مهم انتخاب واحد 4022

اطلاعیه آموزشی-تذکرات و نکات مهم انتخاب واحد 4022


 

تذکرات و نکات مهم انتخاب واحد 4022  دانشکده مدیریت و حسابدرای

دانشجویان محترم؛ با سلام

مستحضر هستید که انتخاب واحد به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه گلستان و از مسیر پیشخوان خدمت-ثبت نام اصلی- ورود به پردازش انتخاب واحد و از ساعت 18 تاریخ 14/11/1402 تا 20/11/1402 به تفکیک ورودی‌ها انجام می‌شود. راهنمای کامل انتخاب واحد در کانال ایتای دانشکده قرار داده شده است. مطالعه دقیق و کامل این راهنما و رعایت نکات و تذکرات مندرج در این فایل و موارد ذیل، جهت ثبت نامِ بدون مشکل الزامی است.

 1. جهت مشاهده روز و ساعت شروع انتخاب واحد خود از گزارش 59 و جهت مشاهده دروس ارائه شده از گزارش 212 در سامانه گلستان استفاده فرمایید.
 2. دانشجویانی که در مهلت تعیین شده انتخاب واحد نکنند، صرفاً می‌توانند در موعد حذف و اضافه با مراجعه به آموزش دانشکده و پرداخت جریمه مالی مطابق با مصوبات هیأت امنا حداکثر  14واحد انتخاب کنند.
 3. عدم انتخاب واحد در مهلت تعیین شده و نیز زمان حذف و اضافه، به معنای انصراف از تحصیل تلقی شده و آموزش دانشکده در این جهت اقدام خواهد کرد.
 4. دانشجویان محترم، تا قبل از تکمیل و ثبت نهایی کلیه دروس از ارسال انتخاب واحد خود به استاد راهنما خودداری کنند. پیشنهاد می‌شود این کار در آخرین ساعات روز 20/11/1402 انجام شود.
 5. چنانچه سنوات آموزشی دانشجو طبق آیین‌نامه به اتمام رسیده باشد، می‌تواند درخواست تمدید سنوات خود را در پیشخوان‌های مربوط به تمدید سنوات درج کند تا در روز انتخاب واحد، مشکلی جهت اخذ دروس نداشته باشد.
 6. چنانچه دانشجویی درسی را انتخاب کند که برخلاف مقررات آموزشی باشد، آن درس توسط آموزش دانشکده حذف خواهد شد.
 7. دانشجویانی که در ارزشیابی اساتید شرکت نکرده باشند، انتخاب واحد ایشان با  12ساعت تاخیر امکانپذیر خواهد بود.
 8. دانشجویانی که ترم آخر نیستند، نمی‌توانند بیش از یک درس از مجموعه دروس معارف اسلامی را انتخاب کنند. تنها درس دانش تنظیم خانواده را می‌توانید با یک درس معارفی دیگر اخذ کنید. دانشجوی ترم آخر چه کسی است؟

شروط ذیل برای مشمول شدن دانشجو به عنوان دانشجوی ترم آخری لازم بوده و در صورت فرآهم نبودن هر کدام از این شروط، دانشجو از مزایای ترم آخری (مانند انتخاب بیش از یک درس معارفی، اخذ درس با تداخل ساعتی و ....) بهره‌مند نخواهد شد. این شروط عبارت هستند از:

الف) حداکثر واحد باقی مانده برای دانشجو در نیم‌سال مذکور 24 واحد باشد.

ب) دانشجو تمام دروس خود را در همان ترم انتخاب کند و هیچ درسی حتی به عنوان معرفی به استاد برای وی باقی نمانده باشد.

 1. دانشجویانی که به خاطر ترم آخر بودن بیش از حد مجاز واحد اخذ نمایند، حق شرکت در حذف اضطراری را ندارند و در صورت شرکت، سایر درس‌های اضافی آن‌ها با توجه به معدلشان حذف می‌شود.
 2. از دروسی که در ترم حاضر ارائه شده است، به هیچ عنوان درس معرفی به استاد برای دانشجو منظور نخواهد شد. بنابراین خواهشمند است، از عدم انتخاب تعمدی دروس ارائه شده خودداری فرمایید. عدم اخذ دروس، منجر به زیر حد نصاب شدن آن‌ها و در نهایت حذف خواهد شود. دانشجویان همه ورودی‌ها در تمام رشته‌ها موظف هستند دروس را دقیقا طبق برنامه هشت ترمی خود اخذ کنند.
 3. مسئولیت اصلی رعایت کف و سقف واحدهای اخذ شده و نیز رعایت پیش‌نیازی دروس با دانشجو بوده و هرگونه پیامد و مسئله آموزشی ناشی از عدم رعایت این موارد متوجه ایشان خواهد بود.
 • حداقل واحد اخذ شده: 12 واحد؛ حداکثر واحد قابل اخذ: 20 واحد؛ حداکثر واحد قابل اخذ برای دانشجویان ممتاز (با معدل 17 به بالا): 24 واحد؛ حداکثر واحد قابل اخذ برای دانشجویان مشروط: 14 واحد (برای دانشجویان ووردی 1402 این سقف 15 واحد است).
 1. برای آن دسته از دانشجویانی که در زمان انتخاب واحد با خطای سیستمی مواجه شده و یا به هر دلیلی در انتخاب واحد خود مشکل دارند، از خطای مذکور عکس گرفته و همراه با شرح درخواست خود به همرا شماره دانشجویی و کد دروس صرفا به آدرس پیام رسان ایتا کارشناس آموزش دانشکده به آدرس (@akbari456)، ارسال کرده و از ارسال مجدد آن به مدیر گروه، معاون آموزشی و ریاست دانشکده جدا خودداری کنید. موارد طی جلسات مشترک با مسئولان دانشکده بررسی و نتیجه به اطلاع دانشجو خواهد رسید.
 2. دانشجویانی که به‌ دلایل مختلف منع ثبت نام شده‌اند (جهت اطلاع به فایل راهنمای انتخاب واحد مراجعه شود) ملزم هستند نسبت به رفع مشکل (تکمیل پرونده و یا تمدید سنوات تحصیلی یا نظام وظیفه) خود تا قبل از پایان حذف و اضافه اقدام کنند. در غیر اینصورت انتخاب واحد آن‌ها از سیستم حذف خواهد شد. مسئولیت عدم پیگیری متوجه دانشجو خواهد بود (در صورت باقی ماندن در وضعیت منع ثبت نام تا پایان حذف و اضافه انتخاب واحد حذف خواهد شد).
 3. خواهمشند است انتخاب واحد خود را طبق برنامه هشت‌ترمی (چارت) خود انجام دهید. می‌توانید برنامه هشت ترمی (چارت) رشته خود را از لینک (https://razan.basu.ac.ir/mng-courses) دانلود فرمایید.
 4. دانشجویانی که از نیمسال‌های گذشته بدهی دارند لازم است نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند. همچنین دانشجویان شهریه‌پرداز ملزم به پرداخت (100 درصد شهریه ثابت+40 درصد شهریه متغیر) هستند. جهت اطلاع از وضعیت مالی، گزارش 1110 را از سامانه اخذ فرمائید. عدم پرداخت بدهی منجر به عدم امکان انتخاب واحد خواهد شد.
 5. کلیه دانشجویان مهمان و انتقالی در صورت نداشتن سرترم با واحد پذیرش و ثبت‌نام دانشگاه تماس بگیرند. زمان انتخاب واحد آن‌ها، طبق تقویم آموزشی خواهد بود.
 6. دانشجویانی که در وضعیت مشروطی بیش از حد هستند، لازم است در اسرع وقت نسبت به اخذ مجوز از کمیسیون موارد خاص اقدام کنند. در غیر این صورت انتخاب واحد این دانشجویان از سیستم حذف خواهد شد.
 7. لازم است دانشجویان محترم در فرآیند انتخاب واحد خود به صورت اثربخش با استادان مشاور تحصیلی و راهنمای خود در ارتباط باشند.

استاد راهنمای رشته مدیریت بازرگانی

دکتر مصطفی رضایی راد

ارسال پیام در پیام‌رسان ایتا آی دی @Mostafaradd

استاد راهنمای رشته مدیریت دولتی

دکتر علی اصغری صارم

ارسال پیام در پیام‌رسان ایتا به آی دی @AASarem

استاد راهنمای رشته مدیریت صنعتی

دکتر امیرحسین رهبر

ارسال پیام در پیام‌رسان ایتا به آی دی @a_h_Ra

 

 

با احترام

علی اصغری صارم

معاون آموزشی دانشکده مدیریت و حسابداری